Circa 150 de persoane, de la Uzina „R” Feldioara şi de la mina de exploatare de la Suceava s-au aflat astăzi la Bucureşti, pentru a picheta sediul Companiei Naţionale a Uraniului. Miercuri este programată o acţiune de pichetare a Prefecturii Braşov, între orele 8.30 şi 16.30, unde sunt aşteptate aproximativ 200 de persoane. Potrivit prim-vicepreşedintelui Sindicatului Exploatare – Preparare Uraniu, Gabriel Farnas, motivele protestului sunt încălcarea...
Sindicaliştii de la Uzina „R” Feldioara plănuiesc să picheteze Prefectura Braşov (Eveniment)
- de Brasovul tau
- 2016/09/06 00:00
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/09/05 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/05 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/05 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/05 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/05 00:00
