Transportatorii au protestat din nou (Eveniment)

Nemulţumiţi de RCA, transportatorii au protestat din nou.   Potrivit Agerpres, transportatorii au circulat astăzi, timp de două ore, cu viteză redusă pe liniile de centură şi pe drumurile de trafic greu, provocând, astfel, numeroase blocaje în trafic.   Protestul s-a desfăşurat între orele 10.00 şi 12.00, iar dacă revendicările lor nu vor fi soluţionate de Guvern, transportatorii vor organiza, pe 15 septembrie un miting de amploare, la care vor participa peste 100 de mii de maşini.   Reprezentanţii...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau