Bani pentru „Prima Casă”, de luna viitoare (Social)

Brașovenii care vor să-și achiziționeze o locuință prin programul „Prima Casă”, trebuie să mai aștepte până luna viitoare. Și asta pentru că fondurile pentru acest program vor fi suplimentate abia în octombrie.   Ministrul Finanţelor, Anca Dragu, a declarat, pentru Digi24, că abia la finalul acestei luni, va merge cu proiectul în Guvern, după ce se va lua decizia în privinţa sumei. „Suntem în analiză, vom determina în scurt timp suma şi spre sfârşitul lunii septembrie vom avea această HG care...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau