Petre Tobă a demisionat din funcția de ministru de Interne. Premierul Dacian Cioloș a acceptat aseară, demisia ministrului. Tobă a declarat pentru presa centrală că a decis să-și prezinte demisia pentru a evita implicarea Ministerului Afacerilor Interne într-un scandal public în prag de alegeri. El a mai spus că respinge cu tărie acuzaţiile aduse şi este la dispoziţia organelor de anchetă pentru clarificarea oricărei situaţii. DNA a cerut urmărirea penală a ministrului de Interne Petre Tobă....
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/09/01 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/01 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/01 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/01 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/01 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/01 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/01 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/01 00:00
