Bani de la Guvern pentru elevii de nota 10 (Social)

       Elevii români care au primit nota maximă la Evaluarea Națională sau la Bacalaureat în acest an, vor primi recompense bănești de la statul român, în semn de recunoştere şi apreciere a valorii, eforturilor şi meritelor lor.      Potrivit unei decizii guvernamentale, absolvenții școlilor generale și a liceelor care au obținut note maxime la Evaluarea Națională, respectiv la examenul de Bacalaureat, vor fi premiați.      Potrivit deciziei luate de Guvern,...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau