Liderii lumii s-au reunit în China la Summit-ul G20 (Politica)

       Liderii lumii s-au întâlit la Hangzhou, pentru prima dată în China, pentru a participa la Summit-ul G20, unde, pe parcursul a doua zile, şefii celor mai importante state poartă discuţii pe tema economiei mondiale, dar şi a conflictelor globale.       Preşedintele ţării gazdă, Xi Jinping, a lansat apelul ca participanţii să evite discuţiile goale.    Până acum s-a vorbit despre eliminarea barierelor comerciale dintre Europa şi Statele Unite, Brexitul şi criza mondială...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau