Analizele medicale nu mai sunt necesare pentru grădiniţă sau şcoală (Sanatate)

  Analizele medicale nu mai sunt necesare pentru înscrierea copiilor la grădiniţă sau şcoală. Anunţul a fost făcut de Ministerul Sănătăţii, printr-un comunicat de presă. Potrivit acestuia, singurele documente necesare la înscrierea copiilor la grădiniță sau școală sunt adeverința medicală de la medicul de familie și avizul epidemiologic.   Analize suplimentare pot fi cerute de medicul de familie doar în cazul în care există simptome de boală infecțioasă la copil.   Ministerul...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau