Analizele medicale nu mai sunt necesare pentru înscrierea copiilor la grădiniţă sau şcoală. Anunţul a fost făcut de Ministerul Sănătăţii, printr-un comunicat de presă. Potrivit acestuia, singurele documente necesare la înscrierea copiilor la grădiniță sau școală sunt adeverința medicală de la medicul de familie și avizul epidemiologic. Analize suplimentare pot fi cerute de medicul de familie doar în cazul în care există simptome de boală infecțioasă la copil. Ministerul...
Analizele medicale nu mai sunt necesare pentru grădiniţă sau şcoală (Sanatate)
- de Brasovul tau
- 2016/09/05 00:00
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/09/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/03 00:00
