La Baku, capitala Azerbaidjanului, e în plină desfăşurare Olimpiada Internaţională de Şah. Iar sportivii care reprezintă ţara noastră se descurcă foarte bine. În cea de-a treia rundă a Olimpiadei, echipa României a câștigat meciul cu echipa Norvegiei condusă de campionul mondial Magnus Carlsen. Acesta a trebuit să se mulțumească cu remiza în partida cu liderul echipei României, marele maestru Constantin Lupulescu. Și alte două...
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/09/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/03 00:00
