România a învins Norvegia la Olimpiada de Şah de la Baku (Sport)

       La Baku, capitala Azerbaidjanului, e în plină desfăşurare Olimpiada Internaţională de Şah.      Iar sportivii care reprezintă ţara noastră se descurcă foarte bine.      În cea de-a treia rundă a Olimpiadei, echipa României a câștigat meciul cu echipa Norvegiei condusă de campionul mondial Magnus Carlsen. Acesta a trebuit să se mulțumească cu remiza în partida cu liderul echipei României, marele maestru Constantin Lupulescu. Și alte două...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau