Băuţi la volan (Eveniment)

Cu toate că agenţii de circulaţie efectuează, frecvent, controale în trafic, şoferii braşoveni par să nu se înveţe minte. Zeci de conducători auto au devenit pietoni, în doar câteva zile, după ce au fost prinşi băuţi la volan sau au apăsat prea tare pedala de acceleraţie.   Un tânăr de 32 de ani, din Ucea de Jos, s-a ales cu dosar penal după ce a fost prins la volanul unei maşini cu o alcoolemie de 1,01 mg/l alcool pur în aerul expirat. Alţi 17 adepţi ai lui Bachus au rămas fără permis pentru că au fost...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau