Prefectul Braşovului, Ciprian Băncilă, a făcut un demers în luna martie pentru a cere Ministerului Sănătăţii creşterea alocaţiei pentru masa bolnavilor internaţi. Pacienţii internaţi în spitalele de stat ar putea primi, din octombrie, un meniu de o calitate superioară, asta pentru că alocaţia de hrană ar putea creşte cu aproximativ 5 lei. Creşterea valorii se datorează şi unui demers făcut în luna martie de manageriii spitalelor braşovene şi de prefectul Braşovului, care au cerut Ministerului de resort majorarea alocaţiei. În prezent, raţia...
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/08/18 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/18 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/18 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/18 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/18 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/18 00:00
