Cum îşi făceau oamenii selfie în trecut? Cel mai vechi are peste 3.300 de ani (Funny)

        Şi oamenii din trecut îşi făceau selfie. Cel mai vechi are peste 3.300 de ani.        Dorinţa oamenilor de a-şi imortaliza propriul chip nu este nouă, deşi acum este mai la modă ca oricând, datorită nebuniei selfie-urilor.      Cel mai vechi selfie, denumit mai degraba autoportret are mai bine de 3.300 de ani. Într-o dală de piatră din 1365 î.Hr au fost cioplite chipul sculptorului , Faraonul din Akenator, Bek şi al soţiei...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau