ONG-ul britanic „Save the Children” susține că epidemia de febră galbenă din Congo și Angola se poate propaga, atât în Europa, cât și în America sau Asia. Această epidemie a bolii hemoragice amintite este cea mai gravă din ultimii 30 de ani, în Africa. Conform unui bilanț al organizației “Salvați Copiii” peste 400 de oameni și-au pierdut viața, până acum, în țările amintite, din cele circa 6.000 de persoane atinse de epidemie. Febra galbenă, o boală hemoragică...
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/08/16 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/16 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/16 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/16 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/16 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/16 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/16 00:00
