Decizie drastică: echipă de Liga a 2-a, neprogramată în campionat (Sport)

Echipa Șoimii Pâncota se află într-o situație extrem de dificilă, iar Comisia de Disciplină a FRF a sancționat-o cu neprogramarea la partidele următoare din Liga a 2-a.   Echipa nu a achitat baremul de arbitraj și a primit și o penaltitate de 1.400 de lei. Șoimii Pâncota nu va mai disputa niciun meci până nu va plăti bareul arbitrilor.   După două etape din Liga a 2-a, Șoimii Pâncota are 0 puncte, după ce e pierdut cu 0-16 cu CS Afumați și 0-7 cu Sepsi Sf. Gheorghe.   Clubul s-a...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau