Preşedintele AUR, George Simion, a anunţat luni că, dacă acest guvern va fi votat diseară, nu va beneficia de susţinerea parlamentarilor AUR. El a precizat că îl aşteaptă la sediul partidului pe premierul desemnat Adrian Veştea.
Lovitură pentru Guvernul Veștea. George Simion a făcut anunțul momentului: „Parlamentarii AUR NU îl vor vota”
- de Ziua de Cluj
- 2026/06/22 11:42
