USR Timişoara, către Nicolae Robu și Călin Dobra: „Timișul și Timișoara au nevoie de o sală polivalentă modernă. Într-o lume normală, politicienii ar colabora”

USR Timişoara le cere primarului Timişoarei şi preşedintelui Consiliului Judeţean să lase confruntările pe tema sălii polivalente şi să găsească soluții să o construiască la Timişoara.   Nicolae Robu, primarul PNL al Timișoarei, vrea să construiască această sala polivalentă în Timișoara. Călin Dobra, președintele PSD Timiș și al Consiliului Județean, este de acord cu proiectul, dar îl dorește realizat în localitatea Giroc, condusă de un primar PSD, atrage atenţia USR Timişoara. „Oricine urmărește dezbaterea «înflăcărată» dintre aceste două personaje poate trage o singură concluzie: dacă nu pot culege laurii și câștiga capital politic, nu îi interesează deloc realizarea proiectului”, acuză... The post USR Timişoara, către Nicolae Robu și Călin Dobra: „Timișul și Timișoara au nevoie de o sală polivalentă modernă. Într-o lume normală, politicienii ar colabora” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis