Trei rețete câștigătoare în concursul Gustul ca patrimoniu, care urmăreşte să pună în valoare gastronomia locală, vor fi premiate mâine, la Timişoara. Pe parcursul lunii septembrie sa derulat concursul de rețete tradiționale Gustul ca patrimoniu, prima acțiune din cadrul proiectului La Pas care urmăreşte să pună în lumină relația dintre gastronomia și cultura regionale. De la „varză a la Cimișoara”, „porumbei cu mere și merișoare”și „plăcintă acră cu ludaie”, trecând prin „turcii cu pături” și „păturată pe crumpi” și ajungând la „gogoși pe abur” și „caș de gutui”, toate rețetele primite au intrat în atenția membrilor juriului, transmit organizatorii... The post Reţete locale, premiate în concursul “Gustul ca patrimoniu” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
