O nouă ediţie a festivalului Analog Mania, la Timişoara

Organizatorii celui mai mic festival din oraş, Analog Mania, propun publicului un nou format, îndreptat spre mania obiectului.   Pentru ediţia de anul acesta, a şasea, a Festivalui internaţional Analog Mania, organizatorii propun un nou format, îndreptat spre mania obiectului şi o expoziţie cvadruplu. În cadrul acesteia, patru artişti vor expune, în Galeria Pigmalion, de la obiecte de mici dimensiuni până la obiecte sonore în cadrul expoziţiei denumite Objectology. Expoziția va ieși și pe scena Curții cu Castan a Casei Artelor, ducând experimentalul dinspre design spre sunet. „Dacă la început am invitat artiştii care s-au prezentat pe secţiuni bine definite... The post O nouă ediţie a festivalului Analog Mania, la Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis