„Vă plaCello?”, turneul violoncelelor lui Răzvan Suma și Adrian Mantu, ajunge la Timişoara

Violoncelistul Răzvan Suma va susţine, la Timişoara, un nou concert din seria „Vă place…?”. Invitatul său în turneul naţional „Vă plaCello?” este violoncelistul Adrian Mantu.   În această toamnă, Răzvan Suma și invitatul său, Adrian Mantu, unii dintre cei mai talentați violonceliști români, propun publicului o incursiune nonconformistă în repertoriul pentru violoncel în cadrul turneului  „Vă plaCello?”. Turneul se va desfășura în perioada 18 – 26 octombrie, în București și alte șase orașe din România: Deva,Timișoara, Cluj-Napoca, Bistrița, Sibiu și Pitești. Concertul de la Timişoara va avea loc în 19 octombrie, de la ora 19, la Sala Capitol. Turneul Vă... The post „Vă plaCello?”, turneul violoncelelor lui Răzvan Suma și Adrian Mantu, ajunge la Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis