Președintele ALDE Timișoara, Ovidiu Sîrbu, este, de astăzi, secretar de stat în Ministerul Transporturilor. Acesta spune că să va implica în proiectele de dezvoltare ale infrastructurii, prioritară fiind centura Timișoarei. Inginer constructor de meserie, Ovidiu Sîrbu are 42 de ani și a intrat în politică la începutul anului 2018. La scurt timp, a fost ales președinte al ALDE Timișoara. Ovidiu Sîrbu declară că îl onorează această funcție, dar că îl şi obligă să se implice în proiectele de dezvoltare ale infrastructurii din țară, promiţând că prioritară va fi centura Timișoarei. „Este inadmisibil ca în 2018 șoferii care tranzitează orașul... The post Un timişorean, numit secretar de stat în Ministerul Transporturilor first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
