Poliţia Belinţ a făcut opt percheziţii la locuinţele unor braconieri, de unde au ridicat arme, capcane, dar şi animale ţinute ilegal în captivitate. Poliţiştii Secției 5 Rurale Belinț au făcut, ieri, opt percheziții în localitățile Topolovățu Mare, Şuştra și Teș, la locuinţele a patru persoane bănuite de infracţiuni la regimul armelor și munițiilor și braconaj, anunţă, într-un comunicat Ispectoratul General al Poliţiei Române. În urma perchezițiilor, au ridicat, în vederea continuării cercetărilor, o armă artizanală, o arbaletă, 30 de tuburi de cartușe folosite, de calibre diferite, 101 alice, 71 de cartușe, două cutii de petarde, șapte trofee de căprior,... The post Percheziţii la braconieri din Belinţ, care ţineau şi cerbi, în captivitate first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
