Universitatea de Vest din Timișoara a găzduit Festivitatea de premiere a Balcaniadei de Informatică, atât la categoria Seniori, cât și la Juniori. Printre medaliaţii cu aur se numără şi un elev de la Liceul „Grigore Moisil”. Timp de o săptămână, cei mai buni elevi informaticieni din 13 țări s-au reunit la Timișoara. Au participat la Balcaniadă în jur de 200 de tineri din România, Bosnia și Herțegovina, Bulgaria, Slovenia, Cipru, Grecia, Macedonia, Moldova, Muntenegru, Serbia, Turcia, Italia și Turkmenistan. Organizatorii Balcaniadei au fost Inspectoratul Școlar Județean Timiș și Ministerul Educației Naționale. Universitatea de Vest din Timișoara, partener în cadrul... The post Cei mai buni elevi informaticieni din Balcani, premiați la Universitatea de Vest din Timișoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
