Primăria Timișoara intenţionează să achiziţioneze 40 de tramvaie noi

Primarul Timișoarei, Nicolae Robu, anunţă că Municipalitatea intenţionează să cumpere 40 de tramvaie noi cu bani din fonduri europene.   Primarul Nicolae Robu anunță că, în perioada următoare, va fi organizată o licitație pentru selectarea firmei ce ar urma să livreze noile tramvaie pe care Municipalitatea timişoreană doreşte să le achiziţioneze. “Documentația este gata, se va publica în curând pe SEAP. Vom încheia, în urma licitației, un contract-cadru. În funcție de prețul la care se va adjudeca acest serviciu de furnizare de mijloace de transport de tip tramvai, vom vedea câte vom putea și cumpăra efectiv pe fonduri europene, respectiv... The post Primăria Timișoara intenţionează să achiziţioneze 40 de tramvaie noi first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis