Un nou protest #rezist în faţa Prefecturii Timiş

Pentru această după-amiază, la Timişoara este anunţat un nou protest #rezist în faţa Prefecturii Timiş.   „Vă rugăm să vă luaţi o oră sau două liber de la job pentru a protesta în faţa Prefecturii, în fiecare miercuri. E o bătălie care va mai dura”, transmit organizatorii protestului, reprezentanţii Iniţiativei Timişoara, care îşi exprimă revolta faţă de „nenorocirile generate de banda de ticăloşi de la putere”. Evenimentul va avea loc azi, între orele 15 şi 17, în faţa Palatului Administrativ, clădire în care îşi au sediul şi Prefectura Timiş, şi Consiliul Judeţean Timiş. Reprezentanţii Iniţiativei Timişoara reamintesc că, încă de... The post Un nou protest #rezist în faţa Prefecturii Timiş first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis