După numirea lui Nicolae Oprea, de la UNPR, ca vicepreședinte al Consiliului Judeţean Timiş, PMP Timiş acuză PSD Timiş că a furat această funcţie. Un protest inedit, intitulat „PSD Timiş, liber la furat”, a avut loc, în această dimineaţă, pe treptele Consiliului Judeţean Timiş, după ce, cu 20 de voturi din cele 32 valabil exprimate, Nicolae Oprea, de la UNPR, a fost ales vicepreședinte al CJ Timiș. De altfel, acesta a fost singura propunere a PSD Timiş. PMP Timiş a hotărât să boicoteze acest vot prin neparticipare la şedinţa de Consiliu Judeţean, cerând şi PNL Timis să adopte o... The post PMP Timiş acuză PSD că fură funcţii în administraţia judeţeană first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
