Compania Tarom şi Aeroportul Internațional Timișoara au inaugurat cursa aeriană Iași – Timișoara. Aeronavele companiei aeriene naționale care vor zbura de la Iași la Timișoara și retur vor fi o alternativă aeriană la rețeaua națională de transport rutieră și feroviară, unind pe calea aerului cele două regiuni istorice: Banatul și Moldova și două poluri economice: Timișoara-Arad și Iași. „Legătura aeriană cu Iașiul, cel mai mare oraș din estul României, nu face doar o punte istorică și geografică între cele două regiuni, Banat și Moldova, dar oferă și mobilitate, dinamism, oportunități de noi afaceri în interesul părților, schimb de experiență... The post Tarom leagă Banatul de Moldova pe calea aerului (P) first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
