Sindicatul Filarmonicii Banatul acuză conducerea instituţiei de o serie de abuzuri

Filarmonica Banatul din Timişoara se află, de mai bine de o săptămână, în grevă generală. Sindicatul Filarmonicii are, la adresa conducerii, o serie de nemulţumiri, pe lângă refuzul de a semna contractul colectiv de muncă.   Sindicatul Filarmonicii Banatul a trimis presei, în această dimineaţă – în a zecea zi de grevă generală – o listă cu nemulţumirile la adresa directorului Filarmonicii, Coriolan Gârboni. Tratament discriminatoriu. Muzicienii de „casă” sunt trimiși să cânte în condiții civilizate, în săli decente, în străinătate, pe când ceilalți fac concerte în aer liber, la 12 sau 35 de grade: „Colaborările, pentru unii, pot fi doar... The post Sindicatul Filarmonicii Banatul acuză conducerea instituţiei de o serie de abuzuri first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis