Și dramă, și umor, și poveste, și emoție. Aşa poate fi prezentat succint soectacolul “Și negru și alb și gri!”, pe care actori ai Teatrului Metropolis Bucureşti îl vor juca la Timişoara. Prima reprezentație la Timișoara a spectacolului Și negru, și alb, și gri va avea loc luni, 2 aprilie, de la ora 20, pe scena Operei Naționale Române. Spectacolul e povestea Marinei, afectată cândva de un accident vascular cerebral, care pornește împreună cu fiica sa, Lena, într-o călătorie, vizitându-şi fratele şi sora, după moartea soțului ei. Intoleranța la nedreptate devine leitmotivul pentru comentariile sale despre rude şi evenimente... The post Și dramă, și umor, și poveste, într-un singur spectacol first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
