Și dramă, și umor, și poveste, într-un singur spectacol

Și dramă, și umor, și poveste, și emoție. Aşa poate fi prezentat succint soectacolul “Și negru și alb și gri!”, pe care actori ai Teatrului Metropolis Bucureşti îl vor juca la Timişoara.   Prima reprezentație la Timișoara a spectacolului Și negru, și alb, și gri va avea loc luni, 2 aprilie, de la ora 20, pe scena Operei Naționale Române. Spectacolul e povestea Marinei, afectată cândva de un accident vascular cerebral, care pornește împreună cu fiica sa, Lena, într-o călătorie, vizitându-şi fratele şi sora, după moartea soțului ei. Intoleranța la nedreptate devine leitmotivul pentru comentariile sale despre rude şi evenimente... The post Și dramă, și umor, și poveste, într-un singur spectacol first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis