Facultatea de Matematică și Informatică a Universităţii de Vest din Timişoara a premiat elevii de liceu care au obținut premiul I la clasele IX – XII, la Olimpiada județeană de Matematică. Liceul Teoretic „Grigore Moisil”, din Timișoara, a găzduit, la finalul săptămânii trecute, Concursul interjudețean de matematică „Memorialul Traian Lalescu”, organizat de Universitatea de Vest din Timișoara. La acest concurs, ajuns la cea de-a XXXII-a ediţie, participă elevi din clasele V-XII din județele Arad, Caraș-Severin, Hunedoara și Timiș, clasaţi pe primele cinci locuri la Olimpiada județeană de Matematică. La ediţia de anul acesta – coordonată de prof. Carmen Bociu,... The post Cei mai buni elevi la Matematică din vestul ţării, premiaţi de Universitatea de Vest din Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
