Universitatea de Vest din Timișoara îl are ca invitat, mâine, pe actorul George Mihăiță, care va susţine o prelegere pe tema Reconstituirea unei vieți. În aceeaşi zi va avea şi două lansări de carte. Cu un număr impresionat de roluri pe scenele teatrelor, cât și în zeci de filme, George Mihăiță este unul dintre cei mai mari actori ai României. Începând din anul 2002, acesta este directorul Teatrului de Comedie din București. Mâine, cunoscutul actor va susţine la Universitatea de Vest din Timişoara, în cadrul Conferințelor UVT, prelegerea Reconstituirea unei vieți, de Doina Papp. Conferința va avea loc marți,... The post George Mihăiță vine la Timişoara, pentru o prelegere şi o lansare de carte first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
George Mihăiță vine la Timişoara, pentru o prelegere şi o lansare de carte
- de Timpolis
- 2018/11/12 14:04
