Un secretar de stat din Ministerul Transporturilor propune ca legătura dintre Aeroportul Timișoara și Gara de Nord să se facă printr-un tren de suprafață. Secretarul de stat Ovidiu Sîrbu anunţă că acest proiect, despre care s-a discutat azi, la operațională săptămânală din Ministerul Transporturilor, se dorește a fi executat înainte de începerea Campionatului European unde România va găzdui patru meciuri de fotbal, pentru sfârșitul acestei luni fiind estimată finalizarea studiului de fezabilitate. „Este un proiect de interes național, care ar trebui implementat și la Timișoara. Pentru că nu avem legături foarte bune între aeroport și oraș, această soluție ar... The post Propunere la Transporturi: tren între Aeroportul Timișoara și Gara de Nord first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
