Parteneriat între Spitalul Județean Timişoara și Clinica de Pediatrie Szeged

Spitalul Clinic de Urgență Județean Timişoara și Clinica de Pediatrie din Szeged vor derula, în perioada următoare, proiectul Copiii dincolo de frontiere – conectarea serviciilor de sănătate în domeniul obstetrică-ginecologie și de îngrijire neonatologică.   Implementarea proiectului Copiii dincolo de frontiere – conectarea serviciilor de sănătate în domeniul obstetrică – ginecologie și de îngrijire neonatologică, finanțat prin Programul Imterreg V-A România-Ungaria 2014-2020, are loc în perioada 1 octombrie 2018-31 martie2019, în cadrul unui parteneriat semnat între Consiliul Judeţean Timiș, Universitatea din Szeged şi Spitalul Clinic Județean de Urgență din Timișoara. Printre obiectivele acestui proiect se numără îmbunătăţirea serviciilor medicale şi... The post Parteneriat între Spitalul Județean Timişoara și Clinica de Pediatrie Szeged first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis