Deficitul bugetar al țării este o problemă, chiar dacă ministrul de Finanțe a îndrăznit, de la tribuna parlamentară, să pretindă că toate merg strună, avertizează deputatul PNL Pavel Popescu. „Ministrul Finanțelor, Eugen Teodorovici, a avut tupeul să spună că moțiunea simplă, care l-a vizat, este o acțiune politicianistă. A încercat să zugrăvească în roz situația dezastruoasă a economiei României, pe care o girează prin deciziile pe care le ia Guvernul din care face parte. Nu doar noi, cei din PNL, atragem atenția că ne îndreptăm spre dezastru. Trag semnale de alarmă cei din mediul privat și alte voci care... The post Deputat PNL Pavel Popescu: „Guvernul cheltuie în neștire din banii pe care îi vor plăti și strănepoții noștri” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
Deputat PNL Pavel Popescu: „Guvernul cheltuie în neștire din banii pe care îi vor plăti și strănepoții noștri”
- de Timpolis
- 2018/06/06 07:07
