Primăria Timișoara anunţă că intenţionează să construiască două creșe din fonduri europene. Primarul Timişoarei, Nicolae Robu, anunţă că Municipalitatea are în plan construirea a două creșe din fonduri europene, zilele acestea fiind depusă cerere de finanțare pentru o creșă în zona Ion Ionescu de la Brad. „Ultima decizie vizează construirea unei creșe pe strada Ion Ionescu de la Brad. Vor fi toate acestea construite pe fonduri europene, la standarde foarte înalte, dar pe cale de consecință ele nu vor avea un număr foarte mare de locuri. E nevoie să se aloce suprafețe foarte mari per capita, pe copil acceptat... The post Creșe noi, din fonduri europene, la Timișoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
