Actori timișoreni adună semnături #FărăPenali

Mai mulţi actori din Timişoara se alătură “Săptămânii actorilor”, acţiune iniţiată de Marius Manole, şi adună semnături pentru campania #FărăPenali.   Mai muţi actori timișoreni vor fi prezenți în zilele de 23, 24 şi 25 iulie, în Piața Victoriei (vizavi de Catedrala Mitropolitană), între orele 17 şi 20 pentru a ajuta la strângerea de semnături pentru inițiativa cetățenească #FărăPenali, anunţă USR Timiş: “Actorii români schimbă scena cu strada. Luni, marți și miercuri ei vor face parte din distribuția piesei «Fără Penali în funcții publice», care va avea loc în Timișoara.” Printre cei care așteaptă publicul la cortul #Fără Penali se... The post Actori timișoreni adună semnături #FărăPenali first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis