Comitetul ministerial pentru situaţii de urgenţă al Ministerului Mediului s-a întrunit, miercuri, după avertizările Cod portocaliu şi Cod galben emise de meteorologi şi hidrologi. Secretarul de stat Cristian-Valer Beşeni a afirmat că în judeţele Suceava şi Neamţ sunt concentrate deja forţe de intervenţie şi a solicitat asigurarea permanenţei la primăriile vizate de avertizări. ”Solicităm deţinătorilor […]
Şedinţă de urgenţă la Guvern, prăpădul loveşte iar zonele grav afectate de inundaţii
- de Ziarul Profit
- 2025/08/06 13:36
