Ultimul mesaj al lui Ion Iliescu pentru români. „Vă doresc o lume fără resentiment. Să nu ne fie frică să fim oameni”

Ion Iliescu a pledat pentru o societate matură, lipsită de resentimente, în care votul și convingerile politice să nu mai dezbine. A dorit ca România să fie văzută nu doar ca „o țară de la Est”, ci ca parte a comunității euroatlantice, o societate a demnității umane și a toleranței. „Unii dintre dumneavoastră nu erați […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit