Românii mai au doar câteva zile pentru a solicita tichetul de energie. Agenția Națională pentru Plăți și Inspecție Socială a anunțat termenul limită

Potrivit unui comunicat al ANPIS, transmis marți, cererile se pot depune online, în aplicație, sau la oficiile poștale și la primării. Se recomandă depunerea cererilor cât mai repede, pentru a nu pierde sprijinul pentru plata facturilor din iulie august 2025. Informațiile pe care trebuie să le introduceți în cerere fac referire la datele de identificare […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit