România riscă să rămână fără curent dacă se închid centralele pe cărbune! Anunțul făcut de ministrul Energiei, Bogdan Ivan

Bogdan Ivan, ministrul Energiei, a venit cu noi declarații privind posibilitatea unui blackout în România. Potrivit ministrului, în cazul în care centralele pe cărbune se închid, țara noastră riscă o pană uriașă de curent. „Eu am ajuns ca ministru al Energiei să găsesc o soluție prin care până la finalul anului să negociez cu cei […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit