Bogdan Ivan, ministrul Energiei, a venit cu noi declarații privind posibilitatea unui blackout în România. Potrivit ministrului, în cazul în care centralele pe cărbune se închid, țara noastră riscă o pană uriașă de curent. „Eu am ajuns ca ministru al Energiei să găsesc o soluție prin care până la finalul anului să negociez cu cei […]
România riscă să rămână fără curent dacă se închid centralele pe cărbune! Anunțul făcut de ministrul Energiei, Bogdan Ivan
- de Ziarul Profit
- 2025/09/18 16:28
