Pe 16 septembrie 2025, NATO a deschis oficial primul Birou de Legătură din Orientul Mijlociu, într-o ceremonie desfășurată la sediul Ministerului Afacerilor Externe din Iordania, ceea ce marchează un pas strategic atât pentru Alianță, cât și pentru regiune. Evenimentul a avut loc în marja vizitei Reprezentantului Special al Secretarului General NATO pentru Vecinătatea Sudică, Javier […]
George Maior, punte strategică între NATO și Iordania. Alianța deschide primul său Birou din Orientul Mijlociu grație fostului șef al SRI
- de Ziarul Profit
- 2025/09/18 16:17
