Mihaela Bilic, despre beneficiile consumului fructelor de sezon. Cantitatea, mai importantă decât am crede!

Mihaela Bilic este una dintre cele mai cunoscute nutriționiste din țara noastră, iar ori de câte ori are ocazia, aceasta vine cu recomandări și sfaturi importante pentru români. Recent, specialista în nutriție a vorbit despre importanța consumului fructelor de sezon, însă, în cantități moderate. „Pepeni, struguri, prune, mere… este sezonul fructelor, momentul în care facem […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit