Andreea și Emanuel Gurău au trăit timp de opt ani în Capitală, iar ulterior au decis să dea agitația pe liniștea satului transilvănean Nou Român. Astfel, cei doi au cumpărat o casă din 1940, pe care o renovează pas cu pas, plănuind să dezvolte în acest loc un punct gastronomic social și un circuit turistic. […]
Cum arată viața unui cuplu care a renunțat la Capitală pentru o casă într-un sat din Transilvania: „Am trecut de la 20 de metri pătrați la o curte de 2.000 de metri pătrați”
- de Ziarul Profit
- 2025/09/16 16:30
