Cum arată viața unui cuplu care a renunțat la Capitală pentru o casă într-un sat din Transilvania: „Am trecut de la 20 de metri pătrați la o curte de 2.000 de metri pătrați”

Andreea și Emanuel Gurău au trăit timp de opt ani în Capitală, iar ulterior au decis să dea agitația pe liniștea satului transilvănean Nou Român. Astfel, cei doi au cumpărat o casă din 1940, pe care o renovează pas cu pas, plănuind să dezvolte în acest loc un punct gastronomic social și un circuit turistic. […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit