Peste 200 de parlamentari din țara noastră încasează în numerar cei aproximativ 35.000 de lei care reprezintă suma forfetară. 135 de deputați primesc în numerar sume mari, din care sunt, teoretic, plătite cheltuielile legate de birourile parlamentare (salariile angajaților, funcționare, protocol etc). Legislația în vigoare prevede că solicitanții trebuie să prezinte documente justificative doar pentru […]
Mai mult de 200 de parlamentari din România încasează în fiecare lună câte 35.000 de lei. Actele justificative, necesare doar pentru jumătate din sumă
- de Ziarul Profit
- 2025/09/18 18:58
