Dom de căldură peste România. Revine canicula în toată țara. Județele vizate de avertizare cod galben

Meteorologii ANM anunță un nou episod de caniculă în România. După temperaturile scăzute, chiar sub pragul de îngheț, cu brumă și ninsori slabe la munte, iată că vremea se încălzește din nou. Termometrele vor indica până la 40 de grade la final de august. Citește și: Prognoza meteo. Canicula mai dă o tură prin România, […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit