Cutremur cu magnitudine peste 5 în Japonia. Seism şi în Vrancea joi dimineaţă

Un cutremur semnificativ s-a produs în această dimineață, în Japonia. Seismul, cu o magnitudine de 5,2 grade pe scara Richter, a avut loc la o adâncime de 30 de kilometri. La ora 06:12, ora României, japonezii au simțit cum le fuge pământul de sub picioare. Seismul puternic a fost înregistrat în Insulele Ryukyu din Japonia. „Cutremurul s-a […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit