Culmea austerităţii: Guvernul anunţă concedieri masive şi reduceri bugetare, însă numărul angajaților la stat a crescut

În timp ce Guvernul clamează public nevoia urgentă de reforme și reducerea aparatului bugetar, realitatea din cifrele oficiale e alta. Doar în luna iunie, numărul posturilor ocupate în instituțiile publice a crescut cu 234 față de luna precedentă, ajungând la un total de 1.305.595 de angajați. Aparatul bugetar s-a mărit cu 234 de persoane noi […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit