Premierul Ilie Bolojan, alături de miniștri Cătălin Predoiu, Florin Manole și Alexandru Rogobete s-au recules la catafalcul fostului președinte Ion Iliescu miercuri, 6 august. În ziua înmormântării, joi, 7 august, aceștia au venit în aceeași formație la Palatul Cotroceni, unde au participat la slujba desfășurată în incinta Bisericii Cotroceni. Cinci foști premieri au fost prezenți […]
Imaginea zilei la funeraliile lui Ion Iliescu. Prim-ministrul Ilie Bolojan, pe rândul al doilea, flancat de foștii premieri Marcel Ciolacu și Theodor Stolojan. Le-au luat fața foștii premieri de stânga Viorica Dăncilă, Nicolae Văcăroiu și Adrian Năstase
- de Ziarul Profit
- 2025/08/07 09:41
