Baza de la Mihail Kogălniceanu va deveni cea mai mare bază militară a NATO. Ambasadorul SUA în România: „Lucrările avansează într-un ritm foarte bun”

Ambasadorul Statelor Unite în România, Darryl Nirenberg, a declarat pentru Antena 3 CNN că informațiile privind o presupusă retragere a militarilor americani de la baza Mihail Kogălniceanu sunt greșite, subliniind că este vorba doar despre o rotație normală de trupe. Diplomatul american a transmis, totodată, că Washingtonul rămâne angajat în apărarea flancului estic și că […] Post-ul Baza de la Mihail Kogălniceanu va deveni cea mai mare bază militară a NATO. Ambasadorul SUA în România: „Lucrările avansează într-un ritm foarte bun” apare prima dată în Ziarul Profit.


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit