Primarul Adrian Teban și Alin Ușeriu au montat ultima bornă din Cugir, pe Dealul Cetății „Singidava”, a traseului „Via Transilvanica”

Împreuna cu Alin Ușeriu, unul din ințiatorii Via Transilvanica, primarul Adrian Teban au montat astăzi, 25 iulie 2022, ultima bornă din orasul Cugir pe Dealul Cetății Singidava. „Ne bucurăm că acest traseu important pentru iubitorii de turism va trece și prin orașul nostru pornind de la Mânastirea Afteia, Poiana Pochia, Piața din Vinerea, Poiana cu […] The post Primarul Adrian Teban și Alin Ușeriu au montat ultima bornă din Cugir, pe Dealul Cetății „Singidava”, a traseului „Via Transilvanica” first appeared on cugirinfo.ro | stiri Cugir | ziar Cugir.


Citește articolul complet pe CugirInfo

Alte știri din CugirInfo