Spitalul „Mama și Copilul” continuă. Florin Mitroi s-a oferit să boteze primul bebeluș născut acolo

Spitalul „Mama și Copilul” continuă. Florin Mitroi s-a oferit să boteze primul bebeluș născut acolo

Întrebat la finalul ședinței CJC despre împrumutul de 150.000.000 de lei ce urmează să fie contractat cât de curând, președintele Florin Mitroi a explicat că banii vor fi folosiți pentru finalizarea Spitalului „Mama și Copilul” Drept urmare, proiectul „Mama și Copilul” avansează conform planului, fiind susținut prin finanțare din Programul Operațional Sănătate, după transferul din PNRR. Autoritățile implicate dau asigurări că lucrările vor continua într-un ritm ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber