Simona Halep s-a retras oficial din activitatea sportivă. Gala - la Cluj, nu la Constanța!

Simona Halep s-a retras oficial din activitatea sportivă. Gala - la Cluj, nu la Constanța!

Cea mai bună jucătoare din istoria tenisului românesc, Simona Halep, fost lider mondial, s-a retras oficial din activitatea sportivă, în cadrul unui eveniment organizat la BT Arena din Cluj-Napoca. O gală la superlativ, însă rămâne un mare, mare regret: Constanța, orașul natal al marii campioane, a rămas din nou corigentă, incapabilă de reacție! La Cluj-Napoca, în fața unei săli arhipline, Simona Halep a mulțumit tuturor celor care au fost alături de ea într-o carieră cu ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber